Ο έλεγχος των διεθνών μας κατά τη διάρκεια της διακοπής για τις Εθνικές ομάδες.

Εντυπωσιακά ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την εθνική ομάδα του Σουρινάμ ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα, καθώς αν και αγωνίστηκε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή, κατάφερε να κάνει τη διαφορά.

Συγκεκριμένα, ο μεσοεπιθετικός της ομάδας μας, σκόραρε στο 51’ της αναμέτρησης διαμορφώνοντας σε εκείνο το λεπτό το 4-1 κόντρα στη Γουιάνα, ενώ στο 69’ είχε την ασίστ για το 5-1 που ήταν και το τελικό σκορ της νίκης του Σουρινάμ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγες μέρες νωρίτερα, το Σουρινάμ ήρθε 1-1 με την Κόστα Ρίκα, με τον Γιουμπιτάνα να αγωνίζεται επτά λεπτά.

Ο παίκτης της ομάδας μας αναμένεται να επιστρέψει σήμερα στη χώρα μας και από αύριο να ενταχθεί στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων.

Ο Δημήτρης Καλοσκάμης ήταν στις επιλογές του Γιάννη Ταουσιάνη στην Εθνική Ελπίδων και αγωνίστηκε στη φιλική αναμέτρηση κόντρα στη Σλοβακία, με την Εθνική μας ομάδα να γνωρίζει την ήττα με 1-2.