Ήττα (2-1) από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη

Καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα μας αλλά ήττα στο τέλος από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη για την 26η αγωνιστική της Superleague ΣΟΥΡΩΤΗ.

Μόλις στο 2’ ο Ουάρντα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι ενώ στο 14’ η ομάδα μας έχασε νέα ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αφού Μάντσον και Ουάρντα συνεργάστηκαν άψογα από τα δεξιά, αλλά ο Σα έπιασε το δυνατό σουτ του Βραζιλιάνου στην κλειστή του γωνία.

Ο Ατρόμητος ανέβαζε συνεχώς το ρυθμό του αγώνα και αυτό επιβεβαιώθηκε στο 30’. Ο Μπρούνο με τον Κουλούρη έπαιξαν το «1-2» και ο τελευταίος με πλασέ νίκησε τον Σα για το 0-1.

Η ομάδα μας θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά της αλλά έχασε άλλες δύο καλές στιγμές, στο 37’ με το σουτ του Ενσικουλού να αποκρούει ο Σα και τον Κουλούρη στις καθυστερήσεις να μην προλαβαίνει τον Πορτογάλο τερματοφύλακα στην έξοδό του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε καλύτερος και είχε την υπεροχή, η οποία μετουσιώθηκε σε γκολ στο 49’, για το 1-1, με κεφαλιά του Γκιγέρμε στο πρώτο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 75’ ο Μπουχαλάκης με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι νίκησε τον Μέγερι, γράφοντας το τελικό 2-1.

Με αυτή την ήττα ο Ατρόμητος παρέμεινε στους 43 βαθμούς και την 4η θέση της Superleague.

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Ομάρ, Μεριά, Σισέ, Κούτρης, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Ποντένσε, Φορτούνης (92’ Καμαρά), Μασούρας (46’ Ζιλ Ντίας), Γκερέρο (46’ Χασάν)

Ατρόμητος (Κάναντι): Μέγερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Κιβρακίδης (77’ Μανούσος), Μπουσούλατζιτς, Μάντσον, Ενσικουλού (82’ Μούγιακιτς), Μπρούνο, Ουάρντα (62’ Καρασαλίδης), Κουλούρης